close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 11 września 2018

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie szczególnej ostrożności osobom podróżującym na Karaiby w okresie od początku czerwca do końca listopada każdego roku w związku z trwającym wówczas sezonem huraganów na Północnym Atlantyku.

  Przez Karaiby regularnie przechodzą potężne huragany, które stwarzać mogą zagrożenie dla życia i  zdrowia.  W przypadku wystąpienia huraganu, możliwości udzielenia pomocy konsularnej obywatelom polskim mogą być bardzo ograniczone.

   

  W 2017 r. huragany Irma i Maria doszczętnie zniszczyły wiele karaibskich wysp. Śmierć poniosły tysiące osób. Setki obywateli UE, w tym Polaków, nie były w stanie opuścić wysp, na których zniszczeniu uległy lotniska i drogi.

   

  W przypadku podróży na Karaiby w sezonie huraganów należy na bieżąco śledzić informacje pogodowe w lokalnych mediach oraz na stronie National Hurricane Center. Należy również przemyśleć warunki w jakich podróż miałaby się odbywać oraz odpowiednio się przygotować (zakwaterowanie w bezpiecznym hotelu, zapas gotówki i leków na wypadek braku możliwości wydostania się z wyspy itd).

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: